O zakladatelce Energie rostlin

Bachovy esence Energie rostlin
Bc. Lucie Marešová_coaching, semináře
Energie rostlin - o nás

Zakladatelkou Energie rostlin jsem já, Lucie.

Již mnoho let se zajímám o člověka a jeho psychiku a jeho jednání (vystudovala jsem  m.j. VŠ aplikované psychologie). Ráda školím, pořádám semináře a setkání (především, ale nejen) v souvislosti s Bachovými esencemi, nabízím coaching (raději hledám řešení než důvody). Zajímá mě ale nejen osobní rozvoj, ale i firemní kultura a struktury. Zastihnete mě i v poradně v Tichém prostoru v Mukařově v níž připravuji směsi Bachových esencí na míru. A aby byly přístupné široké veřejnosti, provozuji i e-shop Energie rostlin.

Energie rostlin vznikla v roce 2018, kdy jsem se vydala hledat pěstitele Bachových esencí, konkrétní osoby, se kterými se mohu osobně sejít a o výrobě  Bachových esencí dozjistit “všechno”. Bachovky již po několikáté intenzivně ovlivňovaly můj život…

To byl okamžik – jen malý kousíček od Energie rostlin…

Ale proč právě TYHLE Bachovky? Proč vůbec něco “jiného”?

Hledala jsem možnost rostliny, z nichž se květy sbírají, vidět i cítit, vnímat jejich zpracovatele tváří v tvář… Osobní kontakt je pro mě nesmírně důležitý a potřebuji BÝT U TOHO.

Prošla jsem tedy trh, našla alternativy, chvilku si dopisovala a telefonovala a nakonec jsem si domluvila schůzku. Ještě s kamarádkou jsme se do německé Bilony vydaly…

Našla jsem malou rodinnou firmu, jejíž majitelé pěstují původní plané odrůdy bylin vybraných Dr. Bachem na starých rodinných pozemcích (cca 8 hektarů) u Bodamského jezera, v podhůří Alp, které byly nejen mým křídlům domovem. Sami je ručně obdělávají, zpracovávají pečlivě vybrané květy a esence vyrábí podle staré originální receptury Dr. Bacha, v nichž je podíl mateční esence o hodně větší (1,5-7%) než ve všech ostatních, které jsem našla (0,25-0,4%).

Paní magistra mě se svým mužem přesvědčili, cítila jsem, že jsme na stejné vlně: KVALITA za férovou cenu, OSOBNÍ PŘÍSTUP – VZÁJEMNÝ RESPEKT a DŮVĚRA – hodnoty, se kterými byla Energie rostlin nejen vize, ale realizovatelný projekt, který jako malé puzzle zapadl do mé celoživotní cesty.


… Pro život svobodnější, v souladu a jednotě, pro pocit lehoučkého pírka jemně hospodařícího se všudypřítomnou energií.

Našla jsem odpovědnost v mateřství i partnerství, poznání sebe sama v NLP, pokoru a soucit i pochopení prožitků odporu, lpění a očekávání v buddhistické fylozofii. Energii mi dodává hlavně příroda a její tok usměrňuji díky praktikování Čchi- kungu.  V přítomnosti setrvávám prostřednictvím uvolnění a jejího přijetí, při emocionálním prožívání mi jednoduše pomáhají Bachovy esence.

Mám ráda rozmanitost každého z nás, vědomost v každém okamžiku. Tvoření v rovnováze. Jsem přesvědčená, že jen tak jsme schopni v pokoře společně, odpovědně a efektivně vytvářet v každodennosti budoucnost nás všech.

Svoboda, nadšení, autenticita, férovost, udržitelnost s důrazem na osobní vztahy, to jsou mé hodnoty, s nimiž jsem vstoupila i do virtuálního světa www.energierostlin.cz

Mám radost, že jste navštívili právě tenhle internetový obchůdek, těším se, že se možná setkáme u sestavování osobní esence nebo na některém semináři nebo meditačním setkání. Věřím, že i pár společných kroků po společné cestě bude obohacením všem putujícím.  Lucie 🦅